اينترنت اشياء – IOT در خدمت امنيت جامعه !

 

اينترنت اشياء در حال توسعه و همه گير شدن است و کاربران هر روز با تجهيزات بيشتري که با استفاده از سنسور هاي IOT کار مي کنند ، کار مي کنند. در اين ميان حفاظت فيزيکي و دوربين مداربسته هايک ويژن  به عنوان يکي از عوامل تعيين کننده مي تواند استفاده از IOT را ترويج بيشتري بدهد .

طبق اعلام موسسه تحقيقاتي گارتنر ، بازار اينترنت اشياء از در سال 2019 ، حدود 4.8 ميليارد دلار بود که پيش بيني مي شود اين بازار با رشد 21 درصدي به حدود 5.8 ميليارد دلار در سال 2020 برسد .

بر اساس اين آمار ، بازار تجهيزات IOT براي شرکت هاي مديريت شهري – شهر هوشمند با حدود 1.37 ميليارد دلار در سال 2020 به عنوان بزرگترين بازار مي باشد. اين حوزه در سال 2019 حدود 1.17 ميليارد دلار فروش داشته است. در رتبه دو حوزه حفاظت فيزيکي قرار دارد که بازار آن ، 950 ميليون دلار در 2019 بوده و پيش بيني مي شود اين رقم به حدود 1.1 ميليارد دلار در 2020 برسد .

 

اينترنت اشياء – IOT در خدمت امنيت جامعه !

با توجه به حرکت صنعت ايمني به استفاده از دوربين هاي تحت شبکه و اينترنت اشياء ، طبق بررسي IHD Markit ، در سال 2018 ، حدود 70 درصد کل  قيمت دوربين مداربسته در دنيا از نوع دوربين IP بوده است . به علاوه ساير تجهيزات مرتبط با امنيت مانند دستگاه هاي اکسس کنترل ، اعلام حريق ، اعلام سرقت و . به سمت استفاده از اينترنت در حال حرکت هستند . همچنين سيستم هاي مختلف را مي توان با استفاده از اين ويژگي اينترنت اشياء با يکديگر يکپارچه نمود و يک رويداد را از ابتدا تا انتها توسط سيستم هاي مختلف رديابي کرد .

طبق اعلام موسسه گارتنر ، رتبه سازمان هاي دولتي و کارخانه هاي صنعتي در جايگاه هاي سوم و چهارم استفاده از اينترنت اشياء قرار دارند که پيش بيني مي شود در 2020 به ترتيب 700 ميليون و 490 ميليون دلار بازار داشته باشند .

سنسور هاي IOT بر اساس داده هاي ارسالي مختلف مي توانند خرابي و کيفيت عملکرد هر دستگاه را آناليز کنند و پيش از بروز هر مشکلي ، کاربر را از وقوع مشکل باخبر سازند . با توجه به اين گزارش صنايع مختلف با سرعت بالايي به سمت استفاده از سنسور هاي اينترنت اشياء روي آورده  اند و هر روز شرکت هاي جديد از سنسور هاي اينترنت اشياء استفاده بيشتري مي کنند .

بيشتر بخوانيد : نصاب دوربين مداربسته     دوربين مداربسته تي وي تي

 

 


مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین جستجو ها


Hassan blog Noel جزیره ی دانش Matthew سید علی طاهری organbuilding Louise Kirsten چپندرقیچی